Strona przyjazna uczniowi

INFORMUJEMY

Plan zajęć na roku szkolnego 2014/2015

szkoła dzienna tutaj

Oferta edukacyjna - szkoła zaoczna

pobierz podanie:

Zaoczne Liceum Ogólnokształcące tutaj

Szkoła Policealna tutaj

Kursy Kwalifikacyjne tutaj

I Festyn rodzinny Mama Tata i ja….

Dnia 18 maja odbył się po raz pierwszy w Żarnowie Festyn Rodzinny : „ Mama Tata i Ja”. Organizatorami imprezy mającej na celu integrację mieszkańców były żarnowskie placówki oświatowe. Głównym celem przedsięwzięcia było zaangażowanie całych rodzin we wspólne spędzanie czasu wolnego, będące ważnym czynnikiem integrującym rodziny oraz propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport, rozrywkę i wypoczynek. Impreza ta połączyła w sobie trzy święta: „ Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka”. Podczas festynu przygotowano dla dzieci i młodzieży liczne atrakcje. Piknik Rodzinny był okazją do spotkania z rodzinami i przyjaciółmi. W słoneczne popołudnie teren wokół żarnowskiego gimnazjum był pełen gwaru i wesołej zabawy

Na scenie zaprezentowali się artyści Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Zespołu Szkół Zawodowych oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Każdy z organizatorów przygotował swój własny program artystyczny. Nie zabrakło dobrej muzyki, poezji, pokazów tanecznych, a miłośnicy „ Familiady” i „Jakiej to melodii” mogli spróbować swych sił biorąc udział w teleturniejach. Podczas festynu wójt Gminy Żarnów Krzysztof Nawrocki wręczył nagrody w gminnych konkursach plastycznym i fotograficznym : „Żarnów w obiektywie.”

Każdy, kto chciał, mógł ozdobić swoją twarz kolorowymi rysunkami, a włosy pomalować na wszystkie kolory tęczy. Dla najmłodszych przygotowano nie lada gratkę w postaci zjeżdżalni w dmuchanym zamku, która była oblegana do ostatnich chwil imprezy. Nie zabrakło również atrakcji dla starszych uczestników Pikniku. Dzielni ojcowie i odważne mamy miały okazję usiać za kierownicą prawdziwego wozu strażackiego, by choć na chwilę poczuć się jak prawdziwi zawodowi strażacy. Ogromną frajdę sprawiły też dzieciom i rodzicom zmagania sportowe, a głośny doping towarzyszył rywalizacji w żonglerce, skokach na gumowej piłce czy przeciąganiu liny. Przez cały czas trwania Pikniku dla uczestników był rozstawiony stół ze słodyczami, napojami, a także każdy został poczęstowany kiełbaską z grilla.

Cały czas dopisywała nam niezła pogoda, wilczy apetyt, dobry humor i atmosfera świetnej zabawy! Chwile licznych, piknikowych przyjemności i rekreacji upłynęły nam szybko, ale przyniosły radość oraz poczucie, że w naszych placówkach dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele lubią i umieją zarówno wspólnie pracować, jak i się bawić.

Na zakończenie wystąpił zespół muzyczny „ Kasaraba”, który zachęcił zebranych do wspólnej zabawy.

galeria tutaj

 

Szaniec Hubala

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych uczestniczyli w uroczystości Dnia Pamięci o majorze Henryku Dobrzańskim Hubalu. Na tegorocznych obchodach obecna była córka Hubala Pani Krystyna Dobrzańska – Sobierajska. Patronat nad uroczystościami przyjął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Polowa Msza Święta odprawiona w intencji majora Hubala i jego żołnierzy rozpoczęła uroczystości, które odbyły się przy Szańcu w Anielinie. Po mszy przedstawiciel Prezydenta dr Jarosław Neneman odczytał list od głowy państwa polskiego. Głos zabrali także – wicemarszałek Sejmu RP Eugeniusz Grzeszczak i przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Kopania. Następnie złożone zostały wieńce i wiązanki przy obelisku, który znajduje się w Szańcu. Wieniec od Powiatu Opoczyńskiego złożyła delegacja ze starostami Markiem Ksytą i Józefem Rogiem.

Postać i czyn Majora Hubala są wciąż żywe w umysłach współczesnych Polaków oraz mieszkańców regionu opoczyńskiego i tak wiele znaczą dla świadomości Narodu Polskiego. Wierność Polsce, wierność złożonej przysiędze zapisuje postać Hubala na trwale w świadomości wielu pokoleń.

galeria tutaj

Pożegnanie absolwentów ZSZ

W piątek w Zespole Szkół Zawodowych odbyło się uroczyste pożegnanie klasy maturalnej. Uczniowie kończą swój kolejny etap edukacji jakim była szkoła średnia.

galeria tutaj

Zespół Szkół Zawodowych Zaprasza

Rekrutacja 2014-2015

NABÓR ELEKTRONICZNY

Zobacz także !

1. Zasady rekrutacji

2. Instrukcja dla kandydata.

3. Wniosek o przyjęcie do szkoły.

4.  Podanie do szkoły.

a) Technikum

b) Szkoła zawodowa

Wielkanocne jajeczko

galeria tutaj

O samorządzie terytorialnym po raz IX

W dniu 8 kwietnia 2014 roku (wtorek) odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, nad którym honorowy patronat objęli Starosta Powiatu Opoczyńskiego Marek Ksyta i Przewodniczący Rady Powiatu Opoczyńskiego Andrzej Kopania. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie, który jako gospodarz nie brał udziału w rywalizacji w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie szkół gimnazjalnych rozwiązywali test składający się z 50 pytań, natomiast ich starsi koledzy zmierzyli się z testem zbudowanym z 70 pytań. Celem konkursu jest propagowanie idei samorządności wśród młodych mieszkańców powiatu opoczyńskiego, zdobywanie wiedzy o historii i zasadach funkcjonowania samorządu terytorialnego na wszystkich jego szczeblach oraz zachęcanie do aktywnego życia w każdej społeczności lokalnej.

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych całe podium zostało zajęte przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opocznie - I miejsce Kamil Pacan, który zdobył 65 pkt, II miejsce – Kamila Kowalczyk, III – Martyna Jasion. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli reprezentanci Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opocznie (173 pkt) przed Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Opocznie (136 pkt) oraz Zespołem Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym (111 pkt). W klasyfikacji indywidualnej wśród uczniów szkół gimnazjalnych zwyciężyła Natalia Rogulska (Gimnazjum w Zespole Szkół Samorządowych Nr 3 w Opocznie) przed Izabelą Malej (Gimnazjum w Wygnanowie), III miejsce zajęła Sylwia Michoń (Gimnazjum w Prymusowej Woli). Klasyfikację drużynową wygrali uczniowie z Gimnazjum w Zespole Szkół Samorządowych Nr 3 w Opocznie (102 pkt), II miejsce – Gimnazjum w Prymusowej Woli (102 pkt) – decydował lepszy stosunek miejsc zdobytych w klasyfikacji indywidualnej, III miejsce – Gimnazjum w Wygnanowie (100 pkt).

Najlepsi uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami, certyfikatami wiedzy o samorządzie terytorialnym oraz otrzymali cenne nagrody rzeczowe. Ponadto najlepsza szkoła gimnazjalna otrzymała puchar Przewodniczącego Rady Powiatu, a szkoła ponadgimnazjalna – puchar Starosty Powiatu Opoczyńskiego, które wręczyli Marek Ksyta – Starosta Opoczyński, Andrzej Kopania – Przewodniczący Rady Powiatu Opoczyńskiego, Anna Słoniewska – Skarbnik Powiatu oraz Krzysztof Nawrocki – Wójt Gminy Żarnów. W towarzystwie przedstawicieli samorządu Gminy Żarnów: Bogdana Kubiszewskiego – sekretarza gminy, a jednocześnie radnego Rady Powiatu Opoczyńskiego Krzysztofa Gawrysia – przewodniczącego Rady Gminy Żarnów, Marcina Baranowskiego – kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej, a jednocześnie radnego Rady Powiatu Opoczyńskiego oraz Bożeny Kołtunowskiej – Dyrektor ZSZ w Żarnowie dla opiekunów uczniów biorących udział w konkursie zostały wręczone okolicznościowe podziękowania, jako wyraz uznania dla ich pracy, włożonej w odpowiednie przygotowanie do tego konkursu.

Po zakończonym konkursie odbyło się Młodzieżowe Forum Samorządności, którego tematem przewodnim były zasady funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz perspektywy rozwoju ludzi młodych na terenie powiatu opoczyńskiego. Licznie zgromadzona młodzież, w bardzo ciekawej debacie, pytała m.in. o sposoby walki z bezrobociem, zasady wypłaty pieniędzy z programów stypendialnych, realizowane plany inwestycyjne, stan finansów powiatu oraz perspektywy rozwoju ziemi opoczyńskiej. Przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego udzielali wyczerpujących odpowiedzi na stawiane przez młodzież pytania. W forum samorządowym udział wzięły również: Bogusława Wiaderna – Dyrektor Gimnazjum w Żarnowie oraz Maria Grzybowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarnowie. Uroczystego podsumowania, już IX edycji konkursu samorządowego, który jest organizowany na gościnnej ziemi żarnowskiej dokonał Krzysztof Nawrocki – Wójt Gminy Żarnów, Marek Ksyta – Starosta Opoczyński oraz Bożena Kołtunowska – Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Żarnowie.

Impreza spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród młodzieży i władz samorządowych. Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie, jako organizator przygotowuje się już do jubileuszowej X edycji tego konkursu. Z każdym rokiem rywalizacja szkół, które biorą udział w tym przedsięwzięciu stoi na wyższym poziomie, co świadczy o rosnącym prestiżu tego konkursu. Jego uczestnicy podkreślają wysoki poziom merytoryczny i organizacyjny tej imprezy.

galeria tutaj

Turyści z ZSZ w Żarnowie na sandomierskich szlakach

W dniach 3-4 kwietnia 2014 r. uczniowie klas: II oraz IV Technikum Obsługi Turystycznej wzięli udział w dwudniowej wycieczce po Ziemi Sandomierskiej. W wyjeździe wzięło udział 19 osób. Wycieczka zrealizowana została we współpracy z Oddziałem PTTK w Sandomierzu.

Pierwszego dnia ok. godz. 11.00 spotkaliśmy się z przewodnikiem na sandomierskim rynku. Przewodnik PTTK, pan Piotr Dziurosz zainteresował wszystkich historią zwiedzanych miejsc, jak również ciekawostkami historycznymi samego Sandomierza. W tym dniu zwiedziliśmy również: sandomierski Rynek i zabytkowe kamieniczki, przeszliśmy Podziemną Trasą Turystyczną – sandomierskimi lochami, wspięliśmy się na Bramę Opatowską, skąd podziwialiśmy przepiękną panoramę Sandomierza i Kotliny Sandomierskiej, z tego miejsca było widać najstarsze góry Polski, a mianowicie Góry Pieprzowe. Spacerowaliśmy obok Zamku Królewskiego, w którym akurat podczas naszego pobytu kręcono sceny do znanego serialu, „Ojciec Mateusz”, następnie przeszliśmy obok Domu Długosza a także obok Collegium Gostomianum, najstarszego w Polsce Liceum Ogólnokształcącego

Ogromne wrażenie wywarła na nas gotycka Katedra, o której pan Piotr opowiedział nam bardzo wiele. Tego dnia zobaczyliśmy również Kościół Św. Jakuba, oraz Zbrojownię rycerską, w której przeprowadzono wspaniałą lekcję historii, z wykorzystaniem rekwizytów oraz strojów z różnych epok. Widowiskową lekcję poprowadził pan Łukasz, który sam wystąpił w przebraniu rycerskim i zaangażował naszą grupę do wspólnej zabawy. Dalszą wędrówkę stanowiły tzw. „Kozie Schodki”, którymi zeszliśmy do starego portu nad Wisłę i dalej podążaliśmy już „Wąwozem Królowej Jadwigi”, który jest wąwozem lessowym uznanym za wąrzyody. Wąwóz ma ok. pół km długości i stanowi główną atrakcję przyrodniczą Sandomierza. W drodze do miejsca noclegowego przeszliśmy przez „Wąwóz Piszczele”. Ostatnim punktem programu były: obiadokolacja i nocleg w bursie szkolnej

Drugiego dnia po śniadaniu, przed naszym busem czekał już na nas przewodnik,z którym ruszyliśmy w dalszą trasę. Przejechaliśmy do Baranowa Sandomierskiego,w którym znajduje się renesansowy Zespół Pałacowo – Parkowy. Pani przewodnik – kustosz muzeum oprowadziła naszą grupę po arkadowym dziedzińcu, komnatach zamkowych oraz zamkowej kaplicy.

Z Baranowa Sandomierskiego pojechaliśmy do Ujazdu, w którym wśród szczerych pół znajduje się Zamek Krzyżtopór - największa tego typu ruina w Polsce, a może nawet i w Europie? – fundacja rodu Ossolińskich. Na zwiedzanie zamku mieliśmy około dwóch godzin, tyle starczyło, żeby znaleźć się w podziemiach, przejść piwnice, podziemne stajnie, w których mieściło się aż 1000 koni! a także zobaczyć zamek w całej swej okazałości, niestety nie wszędzie można było wejść, ponieważ nie wszystkie miejsca zostały udostępnione turystom. Część Zamku Krzyżtopór została w niewielkiej mierze odrestaurowana, a w piwnicach ruin powstały najnowocześniejsze toalety, ale trzeba przyznać, ze smakiem wkomponowane w całość. Tak ogromnego Zamku – ruiny jeszcze nie widzieliśmy. Ostatnim zwiedzanym przez nas miejscem była Opatowska Kolegiata z Lamentem Opatowskim.

Uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej mieli wspaniałe warsztaty z geografii turystycznej, jak również obsługi turystycznej.

Wróciliśmy do Żarnowa z mnóstwem wrażeń po wycieczce, bardzo miło wspominając przeżyte chwile oraz zwiedzane miejsca.

Tatiana Kosylak

galeria tutaj

Dzień otwarty

27 marca 2014 r. w ZSZ w Żarnowie odbył się Dzień otwarty. Uczniowie z pobliskich gimnazjów mieli okazję zapoznać się z oferta edukacyjną szkoły na rok 2014/2015 jak również poznać grono pedagogiczne oraz bazę lokalowo-dydaktyczną.

Na specjalne zaproszenie przybył Salvatore Bonawentura, włoski cukiernik, na co dzień pracujący w renomowanych restauracjach za granicą. Gość prezentował swoje kulinarne umiejętności a także udzielał praktycznych rad i wskazówek przyszłym cukiernikom. Wypieki, które przygotowywał wraz z uczniami naszej szkoły, to prawdziwe dzieła sztuki i poezja smaku

galeria tutaj

Dzień Kobiet

7 marca 2014 r. w ZSZ w Żarnowie obchodzony był Dzień Kobiet. Na tę okoliczność męska część grona pedagogicznego oraz uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny, który w sposób humorystyczny poruszał temat roli i znaczenia kobiety w życiu mężczyzny.

Druga część przedstawienia miała charakter bardziej praktyczny. Otóż panie, wśród których znalazły się przedstawicielki grona pedagogicznego oraz uczennice, miały nie lada wyzwanie, gdyż musiały zmierzyć się z typowo męskimi czynnościami a były to m.in.: wbijanie i wyjmowanie gwoździ na czas, wkręcanie śrub, pomiar ciśnienia w kole samochodowym oraz pomiar elektrolitu w akumulatorze. Należy dodać, że panie z zadaniami które są zazwyczaj domeną mężczyzn, poradziły sobie znakomicie.

galeria tutaj

I miejsce w Turnieju motoryzacyjnym

21 marca 2014 roku na terenie warsztatów szkolnych Zespołu Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym odbył się II Powiatowy Turniej Motoryzacyjny „Pierwszy Dzień Wiosny za kierownicą”.

Zadaniem uczestników był przejazd szkolnym samochodem nauki jazdy wyposażonym w zestaw do testu Stewarta toru manewrowego ze slalomem, rondem angielskim, podjazdami, itp. O kolejności decydował czas przejazdu powiększony o dodatkowe kary–5 sekund w przypadku błędu technicznego.

Do turnieju zgłosiły się drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu: Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie, Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Opocznie i gospodarz – Zespół Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyła nasza uczennica Paulina Laska z czasem 0,55,58 sekund, była najszybsza z pośród wszystkich uczestników.

Do zawodów międzyszkolnych uczniów przygotował Pan Janusz Aleksandrowicz.

galeria w przygotowaniu

BHP w praktyce

 

Uczniowie klasy I brali udział w lekcji pokazowej "Rodzaje gaśnic i ich zastosowanie", którą prowadził Pan Janusz Aleksandrowicz.

galeria tutaj

Ognisko klasowe

Ognisko klasowe

galeria tutaj

DNI OTWARTE SZKOŁY DLA GIMNAZJALISTÓW

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Żarnowie serdecznie zapraszają uczniów klas III gimnazjum wraz z nauczycielami na

„Dzień Otwarty Szkoły”

w dniu 27 marca 2014r. od godz. 9 00

 

W programie m.in.

  • zapoznanie z ofertą edukacyjną
  • zwiedzanie szkoły
  • zajęcia warsztatowe z poszczególnych zawodów
  • konkursy
  • poczęstunek

Lekcja Historii

W dniu 27 lutego br. w Zespole Szkół Zawodowych w Żarnowie odbyła się niecodzienna lekcja historii. Na zaproszenie Pani Bożeny Kołtunowskiej – Dyrektora Szkoły, do klasy IV Technikum przybyli: Pan Krzysztof Nawrocki – Wójt Gminy Żarnów oraz Pani Bożena Bernacka – wieloletni lekarz stomatolog pracująca w Ośrodku Zdrowia w Żarnowie.

Pan Krzysztof Nawrocki przedstawił uczniom, przy pomocy bardzo ciekawej prezentacji multimedialnej, biografie dwóch wybitnych Żarnowian – księdza profesora Antoniego Roszkowskiego oraz porucznika Ignacego Tyczyńskiego. Prelekcję dotyczącą por. Tyczyńskiego, uzupełniła o fakty z życia rodzinnego, Pani Bożena Bernacka – krewna porucznika. Młodzież szkolna, zachwycona tą wspaniałą lekcją historii regionalnej, podziękowała kwiatami prelegentom za jej przeprowadzenie.

Galeria tutaj

Dzień Kobiet

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Dwie uczennice z klasy IV Technikum Obsługi Turystycznej: Sylwia Bernaś oraz Barbara Łakomska wzięły udział w Gminnych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zorganizowanego w Domu Kultury w Żarnowie w dniu 27 lutego 2014 r. Organizatorami konkursu byli: Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Urząd Gminy w Żarnowie.

Konkurs składał się z dwóch części: testu wiedzy oraz eliminacji ustnych. W Turnieju Barbara Łakomska zajęła drugie miejsce, natomiast Sylwia Bernaś zajęła miejsce trzecie.

galeria tutaj

XX Międzynarodowe Targi Turystyczne

21 lutego uczniowie z klas II i IV Technikum Obsługi Turystycznej uczestniczyli w XX Międzynarodowych Targach Turystycznych "Na styku kultur" w Łodzi.

8 osób wzięło udział w konkursie wiedzy o Polsce - "A to Polska właśnie", niestety nasi uczniowie nie znaleźli się wśród laureatów tegoż konkursu, do którego przystępowało aż 120 osób ze szkół średnich i uczelni wyższych. Podczas targów uczniowie mieli możliwość obejrzeć film przyrodniczy parkach krajobrazowych naszego województwa, porozmawiać z przedstawicielami biur podróży, organizacji turystycznych oraz z osobami reprezentującymi różne regiony Polski. Każdy uczeń wywiązał się z zadania zadanego do wykonania podczas udziału w targach, dokumentując swoją pracę folderami, mapami, przewodnikami oraz informatorami turystycznymi. Uczniowie wrócili zadowoleni z mnóstwem wrażeń z targów turystycznych, podczas których najbardziej spodobały się im występy zespołu Śląsk. Mamy nadzieję, ze w przyszłym roku również odwiedzimy Łódź i już XXI Targi Turystyczne.

galeria tutaj

Plan na nowy semestr

Szkoła Policealna dla Dorosłych

1. 15-16  luty 2014

2. 01-02 marzec 2014

3. 15-16 marzec 2014

4. 29-30 marzec 2014

5. 12-13 kwiecień 2014

6. 10-11 maj 2014

7. 17-18 maj 2014

8. 24-25 maj 2014

9. 07-08 czerwiec 2014

10. 15-16 czerwiec 2014

31 maj zajęcia tylko z p. Pawłem Mamrotem

plan tutaj

Olimpiada TOT

Dwóch uczniów Technikum Obsługi Turystycznej w Żarnowie: Mateusz Snochowski oraz Dariusz Głodowski wzięło udział w I Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce organizowanej przez Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego. Etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Turystyce odbył się 17 stycznia 2014 r. w Łodzi w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich.

galeria tutaj

Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

W dniu 5 lutego 2014 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Żarnowie został przeprowadzony etap szkolny Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Pan Marek Kuchciński – Wicemarszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Pan Stanisław Karczewski – Wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

Do etapu szkolnego tego konkursu zgłosiło się 6 uczniów Technikum, którzy mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań. Etap szkolny konkursu przeprowadziła komisja w składzie: Rafał Skoczylas – asystent społeczny Posła Roberta Telusa, Bożena Kołtunowska – Dyrektor ZSZ w Żarnowie oraz Paweł Mamrot – nauczyciel historii. Po przeprowadzonym teście, klasyfikacja końcowa etapu szkolnego przedstawiała się następująco: I miejsce – Mateusz Podwysocki (klasa IV Technikum), II – Krzysztof Staniszewski, III – Dominik Nowak (obaj klasa II Technikum). Mateusz Podwysocki zdobył 25 punktów na 30 możliwych do uzyskania. Jest to jeden z najlepszych wyników osiągniętych przez uczniów biorących udział w tym konkursie na etapie szkolnym. Uczniowie, którzy zdobyli miejsca I – III otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe oraz będą reprezentować naszą szkołę na etapie powiatowym, który zostanie przeprowadzony po koniec lutego br. Organizatorami tego Konkursu są: Robert Telus – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Janusz Wojciechowski – Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Grzegorz Wojciechowski – Senator Rzeczypospolitej Polskiej.

galeria tutaj

Bal studniówkowy Anno Domini 2014

Bal studniówkowy Anno Domini 2014 uważam za rozpoczęty – tymi słowami w minioną sobotę 25 stycznia pani Bożena Kołtunowska Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Żarnowie otworzyła zabawę studniówkową. Uroczystość odbyła się w Domu Kultury w Żarnowie, wzięli w niej udział uczniowie szkoły dziennej Technikum Obsługi Turystycznej oraz słuchacze Zaocznego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

Na bal przybyli również zaproszeni goście: pan Andrzej Kopania – Przewodniczący Rady Powiatu Opoczyńskiego, pan Bogdan Kubiszewski i pan Marcin Baranowski – Radni Rady Powiatu Opoczyńskiego oraz pan Krzysztof Nawrocki – Wójt Gminy Żarnów.

Dla maturzystów bal studniówkowy to dzień szczególny i ważny, na długo pozostanie w pamięci jako czas radości, wspólnej i beztroskiej zabawy. Oczywiście w takiej chwili nie mogło zabraknąć życzeń kierowanych do młodzieży, a także podziękowań dla całego grona pedagogicznego, w szczególności dla pani dyrektor Bożeny Kołtunowskiej, wychowawców klas: pani Tatiany Kosylak i pani Ireny Piekutowskiej oraz rodziców.

Tradycją każdego balu studniówkowego jest polonez. Maturzyści z wielką powagą i dostojeństwem kroczyli w rytm tego pięknego tańca narodowego. Zabawa przebiegała w miłej i radosnej atmosferze do białego rana.

galeria tutaj

Plan na nowy semestr

Zaoczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

1. 8-9  luty 2014

2. 22-23 luty 2014

3. 8-9 marzec 2014

4. 22-23 marzec 2014

5. 5-6 kwiecień 2014

6. 26-27 kwiecień 2014

7. 17-18 maj 2014

8. 31 maj - 1 czerwiec 2014

9. 14-15 czerwiec 2014

plan tutaj

Wypieki bożonarodzeniowe

13 grudnia 2013 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Żarnowie odbył się konkurs ciastkarski „ Wypieki bożonarodzeniowe”.

Celem konkursu było kultywowanie tradycji wypieków świątecznych doskonalenie umiejętności zawodowych oraz pobudzenie kreatywności uczniów. Zadaniem uczniów było przygotowanie i sporządzenie wyrobów ciastkarskich, które królują na stole świątecznym dowolną metodą oraz wykonanie dekoracji. Wszystkie wypieki wykonane zostały na wysokim poziomie. Nie było wygranych ani przegranych. Każdy uczeń klasy trzeciej otrzymał upominek a całą społeczność uczniowska wraz z gronem pedagogicznym zaproszono do degustacji. Były bardzo smaczne. Nad całością czuwał nauczyciel zajęć praktycznych pani Sylwia Biegała.

galeria tutaj

Spotkanie Opłatkowe

19 grudnia grono pedagogiczne ZSZ w Żarnowie zorganizowało spotkanie opłatkowe, na które przybyli również zaproszeni goście: pani Małgorzata Grzesińska – Dyrektor Wydziału Oświaty, Funduszy Unijnych Starostwa Powiatowego w Opocznie, pan Bogdan Kubiszewski i pan Marcin Baranowski – Radni Rady Powiatu Opoczyńskiego oraz pan Krzysztof Nawrocki – Wójt Gminy Żarnów.

W tak przyjemnej i świątecznej atmosferze, łamiąc się opłatkiem, wszyscy składali sobie serdeczne życzenia.

galeria tutaj

Wigilia klasowa

Uroczystością, wpisującą się na stałe w kalendarz Zespołu Szkół Zawodowych w Żarnowie jest spotkanie opłatkowe, które odbyło się 19 grudnia 2013 r. Na tę okoliczność uczniowie poszczególnych klas, pod kierunkiem ks. Damiana Drabikowskiego przygotowali występ słowno-muzyczny, który wprowadził nauczycieli i młodzież w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Część oficjalna została zamknięta przez panią Dyrektor Bożenę Kołtunowską, która wszystkim zgromadzonym złożyła życzenia świąteczne i noworoczne.

Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal, gdzie każda klasa przygotowała poczęstunek wigilijny. Oczywiście podczas takiego spotkania nie mogło zabraknąć wspólnego łamania się opłatkiem, kolędowania, pięknie nakrytego stołu
i tradycyjnych potraw wigilijnych.

galeria tutaj

Spotkanie opłatkowe stało się też dobrą okazją do ogłoszenia konkursu na „Najpiękniejszą wigilię klasową.” Biorą pod uwagę zaangażowanie i pracę młodzieży w organizacji tego spotkania, zwycięzcami okazali się wszyscy. Każda klasa starannie przygotowała się do tej uroczystości, co było widać po odpowiednio zastawionych stołach, pięknych, świątecznych dekoracjach i miłej atmosferze.

galeria tutaj

Familiada w naszej szkole

W czwartek, 28 listopada odbyła się u nas w szkole "Familiada" - najpopularniejszy teleturniej w Polsce. Nie była to jednak zwyczajna Familiada. Prowadzącym był pan Mariusz Macias. W zabawie rywalizowały ze sobą klasy pierwsza ZSZ z trzecią ZSZ , następnej klasy druga z czwartą technikum. Zwycięska drużyna technikum zmierzyła się z drużyną nauczycieli.

galeria tutaj

ZAWODY POWIATOWE W TENISIE STOŁOWYM AWANS NASZYCH DZIEWCZĄT DO ZAWODÓW REJONOWYCH

Dnia 12 grudnia 2013 r. rozegrane zostały na hali sportowej w ZSPg w Drzewicy kolejne zawody Licealiady szkół ponadgimnazjalnych powiatu opoczyńskiego w tenisie stołowym. Do zawodów przystąpiły zarówno dziewczęta i chłopcy reprezentujące szkoły: ZSO w Opocznie, ZSZ w Żarnowie, ZST w Mroczkowie Gościnnym, ZS Prywatnych w Opocznie, ZSPg nr1 w Opocznie oraz ZSPg w Drzewicy. Przy czym w kat. dziewcząt startowały 4 zespoły a w kat. chłopców 6 ekip. Każda drużyna złożona była z trzech zawodniczek i zawodników.

Nasi chłopcy mimo, chęci do gry i woli walki nie dali rady pokonać rywali i nie udało im się wyjść z grupy.

Dziewczęta ponieważ zgłosiły się 4 drużyny zagrały systemem każdy z każdym do trzech wygranych setów tj.4 mecze singlowe i 1 mecz deblowy. O wygranej decydowało wygranie trzech z pięciu w/w meczy. Nasze uczennice Barbara Łakomska i Paulina Laska obie z klasy IV TOT po zaciętej grze wywalczyły wysokie drugie miejsce w powiecie i awans do zawodów rejonowych w dniu 10 stycznia 2014.

GRATULUJEMY I ŻYCZMY SUKCESÓW NA ZAWODACH REJONOWYCH

galeria tutaj

10 Przegląd dorobku artystycznego

3 grudnia 2013 r. w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyła się X edycja Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Opoczyńskiego.

Zobacz materiał video

 pełna foto relacja tutaj

Mikołaj w ZSZ

galeria tutaj

Wesołych Świąt

Ekologiczny Konkurs Fotograficzny

„Środowisko w obiektywie”

25 listopada 2013 roku nastąpiło rozstrzygnięcie kolejnej edycji Ekologicznego Konkursu Fotograficznego „Środowisko w obiektywie”. Konkurs organizowany jest przez naszą szkołę w ramach edukacji ekologicznej powiatu opoczyńskiego. Koordynatorem konkursu jest Magdalena Polak.

Konkurs podzielony jest na 2 kategorie wiekowe (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne). Każda kategoria wiekowa obejmuje dwie kategorie tematyczne – krajobraz i makro.

pełne wyniki konkursu tutaj

galeria tutaj

Sukces I miejsce Pauliny Pękali

II Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski pod hasłem : "Ten jedyny dzień…” o Puchar Dyrektora ZSP Nr 2 w Końskich w dniu 28 listopada 2013 r. pod patronatem STAROSTY KONECKIEGO

foto relacja tutaj

W zawodach startowały szkoły:

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Opocznie

2. Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie

3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim

4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy

5. Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie

6. Zespół Szkół Zawodowych nr 3 w Kielcach

7. Świętokrzyskie Centrum Kształcenia Młodzieży i Dorosłych „Uniwerek”

8. Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Suchedniowie

9. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Łopusznie

10. Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

11. Centrum Kształcenia „ AWANS” w Końskich

12. Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach

13. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Końskich – gospodarz konkursu

 

Przewodniczący: przedstawiciel branży fryzjerskiej: pani Wioletta Dymińska – fryzjer z wieloletnim doświadczeniem zawodowym

Członkowie:

- przedstawiciel Ochotniczego Hufca Pracy 13 - 5 w Końskich : p. komendant Monika Jedynak

- przedstawiciel Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Końskich: kierownik cechu pan Janusz Martynowski

- przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Końskich: pracownik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia – p. Izabela Skrzynecka

W imieniu Starosty Koneckiego – Pana Bogdana Sobonia nagrodę i puchar za I miejsce wręczył obecny na gali Naczelnik Wydziału Polityki społecznej, Oświaty i Zdrowia – Pan Krzysztof Stachera

Sponsorzy:

Starostwo Powiatowe w Końskich, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Końskich, Ochotniczy Hufiec Pracy w Końskich, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie, Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie, Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie, Świętokrzyskie Centrum Kształcenia Młodzieży i Dorosłych „Uniwerek” w Końskich, Zespól Szkół Rolniczych w Cudzynowicach, Centrum Kształcenia Awans w Końskich, Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, Hurtownia Fryzjerska – Emilio – Piotr Kobus z Kielc, Apteka pod Zegarem w Końskich, Apteka przy ulicy Warszawskiej w Końskich, Sklep z kosmetykami DORJAN w Końskich, pani Teresa Trojanowska – Szustak z Końskich – nauczyciel rzemiosła fryzjerskiego wielu pokoleń fryzjerów, pani Jadwiga Styś – salon i wypożyczalnia sukien ślubnych Natalie w Końskich, Ewa Zuba z ZS im. H Sienkiewicza w Suchedniowie, Sklep Papierniczy DABOX w Końskich – p. Bożena Piwowarczyk, Zakład Fotograficzny FOTO SPRINT – Anita i Andrzej Pejas z Końskich. Słodki poczęstunek: Zakład Piekarniczo-Cukierniczy – pan Edward Waligórski, pan Marcin Deperas.

Przedstawiciele mediów:

Echo Dnia – Końskie – patronat medialny

TV Świętokrzyska – patronat medialny

Radio Plus Radom – patronat medialny

Tygodnik Konecki

Niespodzianką gali finałowej był występ wokalisty muzyki disco polo i dance, który przyjechał do Końskich z Zespołem „ SEBII” z Tomaszowa Mazowieckiego. Zaprezentował utwory nawiązujące do tematyki konkursu: fryzury ślubnej i komunijnej, m.in. Złociste promienie, Żono moja, Biedronka.

Konkurs otworzył i przywitał gości, Dyrektor gospodarzy – ZSP Nr 2 – pan Jan Rybiński. 37 zawodników czesało przez 60 min. fryzurę ślubną lub komunijną. Fryzury czesali zarówno na głowach modelek, jak i główek modelowych. Podczas czesania jury oceniało pracę zawodników. Kryteria oceniania: Kreatywność – inwencja własna, Estetyka wykonania, Harmonia stylistyczna fryzury, Nowoczesność zastosowanych rozwiązań, Wrażenie ogólne. Galę finałową prowadziła pomysłodawczyni konkursu, nauczycielka fryzjerstwa w ZSP Nr 2 w Końskich Aleksandra Śmietana. Po przywitaniu gości i występie wokalnym, uczennicy z 3 klasy technikum usług fryzjerskich w ZSP Nr 2, nastąpiła prezentacja fryzur modelek i główek. Modelki wystąpiły w przepięknych sukniach zarówno ślubnych, jak i komunijnych. Na salę modelki wprowadzali uczniowie z I i II klasy technikum budownictwa w ZSP Nr 2 w Końskich. Dodatkową nagrodą była Nagroda Publiczności, wszyscy zebrani na gali głosowali na swój typ modelki, za co publiczność otrzymała nagrody.

Po podliczeniu głosów publiczności i wręczeniu podziękowań dla zawodników, modelek, jury, przedstawicieli mediów, wokalistów, sponsorów, instruktorów oraz szkół, nastąpiło rozwiązanie II Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego w ZSP Nr 2 w Końskich pod hasłem: „Ten jedyny dzień . . .”

I miejsce – Paulina Pękala z Zespołu Szkół Zawodowych w Żarnowie – instruktor Zofia Otwinowska – modelka – Paulina Gutowska

II miejsce – Agnieszka Kopacz z Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie – instruktorki: Anna Januszewska, Anna Piwowarczyk – modelka Iga Piasecka

III miejsce – Weronika Ocetek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Końskich – instruktor Barbara Szteleblak – modelka Olga Stolarczyk

Jury przyznało 2 wyróżnienia: Kamil Kępa – Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Suchedniowie, czesał na główce modelowej – instruktor Ewa Zuba Sylwia Szymczak – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 w Tomaszowie Mazowiecki, czesała na główce modelowej - instruktor Ewa Piątek – Publiczność najwięcej głosów oddała na fryzurę, którą czesała Sandra Szewczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Końskich – modelka Patrycja Kos, instruktor Barbara Szteleblak Konkurs zamknął występ wokalny uczennicy z ZSP Nr 2. Pomocni w konkursie byli: Barbara Szteleblak, Katarzyna Rybińska , Anna Lisowska, Jolanta Kusztal, Łukasz Misztal, odpowiedzialny za przygotowanie wokalistek oraz Bartosz Antosik i Patryk Krawczyk z klasy IV technikum budownictwa, którzy zajęli się stroną audio. Oprawą foto, zajęła się nauczycielka z ZSP Nr 2 – pani Dominika Szymanek.

WALNY ZJAZD STOWARZYSZENIA WSPIERANIA SZKOLNICTWA PONADGIMNAZJALNEGO W ŻARNOWIE

W dniu 21 listopada 2013 r. w budynku Zespołu Szkół Zawodowych w Żarnowie odbył się I Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Stowarzyszenia Wspierania Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego w Żarnowie (SWSP).

W Zjeździe uczestniczyli: Wójt Gminy Żarnów – Krzysztof Nawrocki, Sekretarz UG w Żarnowie – Bogdan Kubiszewski, dyrektor ZSZ w Żarnowie – Bożena Kołtunowska, dyrektor Gimnazjum w Żarnowie – Bogusława Wiaderna, wicedyrektor SP w Żarnowie – Barbara Kalinowska, dyrektorzy, kierownicy oraz przedstawiciele instytucji działających na terenie Żarnowa, a także nauczyciele, pracownicy ZSZ w Żarnowie, przyjaciele szkoły.

Stowarzyszenie zostało założone w 2010 r. z inicjatywy nauczycieli ZSZ w Żarnowie, oraz dyrektora szkoły - wtedy pani Bogusławy Wiadernej.

Stowarzyszenie Wspierania Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego w Żarnowie działa przy Zespole Szkół Zawodowych w Żarnowie na terenie gminy Żarnów. Stowarzyszenie zrzesza w swoich szeregach osoby pragnące aktywnie działać na rzecz wspierania edukacji i innych form aktywności społecznej, przyczyniających się do rozwoju społeczności lokalnej.

Działalność Stowarzyszenia oparta jest przede wszystkim na pracy społecznej jego członków. Obecnie do Stowarzyszenia należy 35 osób.

SWSP w Żarnowie pozyskuje finanse z opłaconych składek przez członków Stowarzyszenia, z dobrowolnych wpłat na cele statutowe Stowarzyszenia, z darowizn i innych działań mających na celu uzyskanie dodatkowych pieniędzy.

Główne cele SWSP w Żarnowie zawarte w Statucie Stowarzyszenia realizowane były poprzez:

- Współpracowanie z władzami, instytucjami oraz organizacjami zainteresowanymi działalnością Stowarzyszenia

- Podejmowanie działań na rzecz pozyskiwania środków finansowych, dotacji, darowizn

- Bezpośrednią współpracę ze środowiskiem lokalnym

- Organizowanie i współorganizowanie różnych form działalności szkolnej i pozaszkolnej służącej realizacji celów Stowarzyszenia

22 stycznia 2013 r. Stowarzyszenie podpisało umowę ze Stowarzyszeniem Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła”,z siedzibą w Mysłowicach, które jest organizacją pożytku publicznego. Jako partner tejże organizacji SWSP w Żarnowie mogło przystąpić do Akcji 1% dla Naszej Szkoły.

Głównym celem Stowarzyszenia jest dofinansowywanie dojazdów młodzieży uczęszczającej do Zespołu Szkół Zawodowych w Żarnowie. Podczas Zjazdu wybrano nowe władze Stowarzyszenia. Prezesem SWSP w Żarnowie zastała pani Tatiana Kosylak Wiceprezesem SWSP w Żarnowie została pani Magdalena Polak Skarbnikiem SWSP w Żarnowie została pani Irena Piekutowska Sekretarzem SWSP w Żarnowie została pani Monika Brzozowicz Członkiem Zarządu SWSP w Żarnowie została pani Bogusława Wiaderna Prezes Stowarzyszenia Tatiana Kosylak przedstawiła sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia za okres trzech lat, której zwieńczeniem była prezentacja multimedialna. Spotkanie poprowadził Paweł Mamrot, który czuwał nad przebiegiem obrad.

Pod koniec spotkania prezes Stowarzyszenia omówiła kierunki działań, które będą realizowane w wyniku działalności Stowarzyszenia, a będą to:

- Promowanie i upowszechnianie szkolnictwa ponadgimnazjalnego w Żarnowie

- Dofinansowywanie do biletów miesięcznych dla uczniów ZSZ w Żarnowie dojeżdżających do szkoły

- Tworzenie i wspieranie projektów i programów edukacyjnych ü Dofinansowywanie do wycieczek szkolnych, zimowisk, biwaków i innych imprez, dla uczniów ZSZ w Żarnowie.

- Pomoc materialna dla uczniów z ubogich rodzin uczęszczających do ZSZ w Żarnowie Spotkanie zostało zakończone poczęstunkiem przygotowanym przez członków Stowarzyszenia oraz uczniów ZSZ w Żarnowie.

galeria tutaj

Tatiana Kosylak

W Żarnowie czeszą….

Dnia 15 listopada w Zespole Szkół Zawodowych w Żarnowie odbyły się I eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego pod patronatem Starosty Koneckiego organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Końskich, który odbędzie się dnia 28 listopada bieżącego roku. Głównym celem konkursu było wyłonienie młodych, obiecujących fryzjerów, zachęcanie uczniów do doskonalenia umiejętności zawodowych; zachęcanie uczniów do systematycznej nauki i pogłębiania wiedzy w tej dziedzinie.

Nad całością zorganizowania i poprawnego przebiegu eliminacji czuwała pani Edyta Kazimierczyk z wykształcenia technolog preparatów fryzjerskich. Do konkursu zgłosiły się cztery uczennice klas o profilu fryzjerskim. Niestety według regulaminu do etapu centralnego, który obędzie się w Końskich mogły przystąpić tylko trzy adeptki fryzjerstwa. Uczennice miały 60 minut na wykonanie fryzury ślubnej lub komunijnej zgodnej z hasłem konkursu : „Ten jedyny dzień”. Jury oceniało uczestniczki biorąc pod uwagę :

1. Kreatywność, inwencje własną i pomysłowość wykonania fryzury pod względem kompozycyjnym 2. Estetykę wykonania 3. Harmonię stylistyczną fryzury 4. Nowoczesność zastosowanych rozwiązań 5. Wrażenie ogólne

Efekt i wrażenie końcowe wprawiło w zachwyt nie tylko jury w skład którego weszli : Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych p. Bożena Kołtunowska, pedagog szkolny p. Anna Krawczyk, nauczyciel praktycznej nauki zawodu p. Janusz Aleksandrowicz oraz Piotr Ogłoziński uczeń klasy II Technikum Obsługi Turystycznej a także publiczność.

W finale Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego pod patronatem Starosty Koneckiego oraz pod patronatem medialnym Echo Dnia, TV Świętokrzyska, Radio Plus Radom reprezentować Zespół Szkół Zawodowych będą :

Miejsce I : Paulina Pękala kl. III ZSZ opiekun p. Zofia Otwinowska Miejsce II : Kinga Ciach kl. III ZSZ opiekun p. Grażyna Noori Miejsce III : Izabela Szczegielniak kl. I ZSZ Opiekun p. Zofia Otwinowska

Za Nasze uczennice, które już w ten czwartek zmierzą się z przedstawicielami 13 innych szkół o profilu fryzjerskim trzymamy kciuki i życzymy sukcesu oraz twórczych pomysłów i kreatywności w swych poczynaniach .

galeria tutaj

Święto Niepodległości

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Święcie Niepodległości

galeria tutaj

II Marsz Niepodległości w Białaczowie

W dniu 3 listopada 2013 r. na terenie Białaczowa odbył się II Marsz Niepodległości o Puchary Brygadiera Związku Strzeleckiego "Strzelec" Federacji Jednostek - Józefa Wodzińskiego oraz Komendanta Związku Strzeleckiego "Strzelec" Federacji Jednostek - Marka Matuły oraz Nagrodę Złotego Orła Strzeleckiego zorganizowany przez Jednostkę Strzelecką 2036 im. OP AK "Błysk” dla uczczenia 95 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W Marszu wystartowały osoby zaproszone m.in. Poseł Robert Telus, Starosta Powiatu Opoczyńskiego - Marek Ksyta, Wicestarosta – Józef Róg, Wójt Gminy Żarnów – Krzysztof Nawrocki. oraz młodzież gimnazjalna i szkół średnich z powiatu opoczyńskiego. Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie reprezentowały 4 uczennice: Ewa Kowalska, Barbara Łakomska, Sylwia Bernaś z klasy IV TOT oraz Izabela Rutowicz z klasy II TOT. Opiekunem młodzieży był pan Janusz Aleksandrowicz.

Marsz miał charakter terenowo-militarno-zadaniowy, uczestnicy posługiwali się przygotowanym sprzętem i mapami. Na trasie 3 km należało zaliczyć następujące zadania: 3 strzały do tarczy z karabinu, szukanie łusek za pomocą wykrywacza metalu, załadować magazynek, przeładować oraz oddać 1 strzał z pistoletu. Ostatnim zadaniem było odpowiedzieć na 1 pytanie dotyczące tekstu źródłowego.

Po dotarciu do ostatniego punktu kontrolnego należało udać się na metę, gdzie trzeba było podać hasło, które znajdowało się w łusce. Odnalezienie „sprytnie” ukrytego hasła przyprawiło wielu uczestników o zawrót głowy. Młodzież z wyznaczonymi zadaniami poradziła sobie bardzo dobrze.

Punktem kulminacyjnym było wręczenie nagród dla najlepszych uczestników Zawodów. Po wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy udali się do szkolnej kawiarenki na odpoczynek, gdzie każdy mógł otrzymać kawę, herbatę oraz grochówkę.

Foto relacja tutaj

Helios dla szkoły

Helios dla szkoły to program przeznaczony dla wszystkich szkół: podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz dla przedszkoli.

Zalety programu Helios dla szkoły:

Preferencyjne ceny biletów.

Bezpłatne materiały promocyjne.

Zaproszenia na premiery i pokazy przedpremierowe.

Zaproszenia na konferencje prasowe z twórcami filmów.

Godziny seansów i wielkość sal dostosowane do Państwa potrzeb.

Repertuar na listopad:

NAJSTRASZNIEJSZY DYNIOWY LAMPION NA HALLOWEEN

regulamin tutaj

Turniej Wiedzy o Polsce „Kocham Cię Polsko”

17 października 2013 r. w ZSZ odbył się turniej wiedzy o Polsce. W rywalizacji wzięli udział uczniowie klasy I ZSZ oraz kl. IV TOT. Skład drużyny I: Elżbieta Świąder, Alicja Ciach, Aleksandra Słodkowska, Mateusz Zdun, na czele drużyny stanęła pani Magdalena Polak – wychowawca klasy. W składzie drużyny II byli: Mateusz Podwysocki, Mateusz Łopyta, Michał Gorzela, Michał Wojdała, na czele drużyny stanęła pani Irena Piekutowska – nauczycielka matematyki.

Na turniej składały się następujące konkurencje:

1. Kalambury – słynni Polacy, szef drużyny za pomocą słów opisywał daną osobę,a drużyna musiała podać imię i nazwisko Polaka – każdy zespół miał do odgadnięcia 10 Polaków w czasie 3 minut.

2. Licytacja – Po dwa pytania dla każdej z drużyn – w stylu: Ile % Polaków mieszka i pracuje poza granicami Polski. Najpierw odpowiadała drużyna, do której skierowane było pytanie, później drużyna przeciwna licytowała: „Więcej czy mniej?”. Punkty przyznane były drużynie, która była bliżej prawdy.

3. Literowanie słowa całą drużyną – Każda z osób podawała po literze długiego i trudnego słowa, zaczynając od szefa drużyny.

4. Regiony Polski – Na podstawie materiału zdjęciowego różnych regionów i obiektów znajdujących się na terenie Polski drużyny miały za zadanie wspólnie podać prawidłową odpowiedź, gdzie dany obiekt się znajduje i co przedstawia.

5. Bohemizmy – wyrazy, które wyszły z użycia. Każda z drużyn miała do odgadnięcia po dwa wyrazy z podanych 3 różnych podpowiedzi, z których jedna była prawidłowa.

6. Muzyka – jaka to piosenka? Spośród 20 utworów polskich wykonawców drużyny, na zasadzie: Kto pierwszy się zgłosi poprzez podniesienie ręki podaje tytuł utworu i wykonawcę. Jeśli drużyna odpowiedziała błędnie, punkty zostały przyznane drużynie przeciwnej.

Uczniowie wykazali się dużą znajomością utworów muzycznych, klasa technikum świetnie poradziła sobie w konkurencjach: kalambury, regiony Polski oraz w ostatniej konkurencji muzycznej, zdobywając tym samym aż 29 punktów i pierwsze miejsce.

Turniej okazał się świetną zabawą i nauką, przygotowany został przez panią Tatianę Kosylak, która poprowadziła go razem z Dariuszem Słowińskim oraz Dariuszem Głodowskim – uczniami z klasy IV Technikum Obsługi Turystycznej. Drużynom gratulujemy wyników oraz poczucia humoru. Do zobaczenia na turnieju w przyszłym roku.

Tatiana Kosylak

700-lecie OSP Skórkowice

W dniach 19 i 20 października 2013 roku miały miejsce uroczystości związane z obchodami 700 lat Skórkowic oraz 85 rocznicą powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Skórkowicach.

W sobotę, 19 października, w sali OSP Skórkowice odbyły się „II żarnowskie spotkania z historią”, które były poświęcone dziejom Skórkowic, historii kościoła i rodu Skórkowskich. Krzysztof Nawrocki – Wójt Gminy Żarnów przedstawił piękną prezentację multimedialną pod tytułem „Historia i współczesność Skórkowic oraz najbliższych okolic”. Tematem wystąpienia Pawła Mamrota – nauczyciela ZSZ w Żarnowie była „Rodzina Skórkowskich w historii miejscowości”. Alumn Adam Ślusarczyk przedstawił historię i bogactwo architektury Kościoła pw. św. Łukasza w Skórkowicach. Sala OSP wypełniła się po brzegi uczestnikami spotkania, którzy aktywnie włączyli się do bardzo ciekawej dyskusji dotyczącej 700 lat Skórkowic. Sesja zakończyła się spotkaniem integracyjnym, podczas którego trwały ożywione dysputy historyczne.

W niedzielę, o godzinie 9:40 przed strażnicą w Skórkowicach zebrały się delegacje jednostek OSP wraz ze swoimi sztandarami, które z terenu powiatu opoczyńskiego i piotrkowskiego przybyły na tą piękną uroczystość. Na miejsce zbiórki przybyły również delegacje ze szkół z terenu gminy Żarnów.

W uporządkowanej kolumnie pododdziały przemaszerowały do kościoła, w którym o godzinie 10:00 rozpoczęła się msza święta odprawiona przez ks. kan. Jana Kruka, ks. Józefa Dujko i ks. Leszka Sokoła. We mszy św. wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele administracji samorządowej wszystkich szczebli, strażacy, nauczyciele, uczniowie oraz licznie przybyli parafianie. Zebrani wysłuchali pięknej homilii, którą wygłosił ks. kan. Jan Kruk. Podczas mszy św. nastąpiło poświęcenie sztandaru jednostki OSP Skórkowice oraz tablicy pamiątkowej „700 lat Skórkowic 1313 – 2013. Po mszy. św. nastąpił przemarsz na plac przed remizą, gdzie odbył się uroczysty apel, w trakcie którego nastąpiło przekazanie sztandaru dla jednostki ze Skórkowic oraz wręczenie medali i odznak dla zasłużonych strażaków. Jubileuszowe uroczystości zakończyła zabawa taneczna. W obchodach 700 lat Skórkowic oraz 85 rocznicy powstania OSP Skórkowice udział wzięli uczniowie i nauczyciele ZSZ Żarnów wraz z Bożeną Kołtunowską – dyrektor szkoły.

Zobacz pełną foto relację na www.ospzarnow.republika.pl

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 11 października 2013 r. Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie świętował Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystości poprzedzone zostały mszą świętą sprawowaną w kościele pw. Św. Mikołaja w Żarnowie przez księdza kanonika Jana Derenia – proboszcza parafii i księdza Damiana Drabikowskiego - wikariusza.

W ramach integracji oraz współpracy międzyszkolnej Zespół Szkół Zawodowych święto nauczycieli i pracowników oświaty obchodził w budynku Gimnazjum im. 25 pp. Armii Krajowej, gdzie przybyły również inne zaproszone szkoły z terenu Gminy Żarnów.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie Dyrektor Gimnazjum pani Bogusława Wiaderna powitała wszystkich, licznie zebranych uczestników spotkania.

Dzień Edukacji Narodowej to święto szczególne w kalendarzu nauczyciela jak również pracowników oświaty. To dzień, w którym rola pedagoga w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zostaje doceniona. Jak ważna jest ta praca, a zarazem misja podkreślali licznie przybyli na uroczystość goście. Należeli do nich: Starosta Powiatu Opoczyńskiego pan Marek Ksyta, Przewodniczący Rady Powiatu Opoczyńskiego pan Andrzej Kopania, Wójt Gminy Żarnów pan Krzysztof Nawrocki, Przewodniczący Rady Gminy Żarnów pan Krzysztof Gawryś, Radni Rady Powiatu Opoczyńskiego pan Bogdan Kubiszewski i pan Marcin Baranowski oraz Dyrektor Wydziału Oświaty, Funduszy Unijnych Starostwa Powiatowego w Opocznie pani Małgorzata Grzesińska. Nie zabrakło również podziękowań i życzeń kierowanych pod adresem nauczycieli i wszystkich osób, dzięki którym szkoła może prawidłowo funkcjonować. Symbolicznym wyrazem tych podziękowań były wiązanki kwiatów, składanych na ręce dyrektorów poszczególnych szkół, m. in. pani Bożeny Kołtunowskiej Dyrektor ZSZ w Żarnowie.

Podczas uroczystości pani Dyrektor Bożena Kołtunowska wyróżniła i nagrodziła trzech nauczycieli ZSZ: panią Annę Krawczyk, pana Janusza Aleksandrowicza i pana Pawła Mamrota, za pracę na rzecz szkoły oraz trud i zaangażowanie w procesie kształcenia młodzieży.

Uczniowie ZSZ w Żarnowie pod kierunkiem pani Tatiany Kosylak, pani Anny Krawczyk i pani Ireny Piekutowskiej wraz z uczniami Gimnazjum w Żarnowie oraz Szkoły Podstawowej w Żarnowie i Klewie na tę okoliczność przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym w bardzo ciekawy a zarazem humorystyczny sposób prezentowali pracę swoich nauczycieli.

W tym szczególnym dniu, młodzież z naszej szkoły wyróżniła pana Janusza Aleksandrowicza, przyznając mu zaszczytny tytuł „Najsympatyczniejszego Nauczyciela Szkoły”.

pełna foto relacja tutaj

Agnieszka Mamrot

 

Ślubowanie kl. I ZSZ

W dniu 26 września 2013r. odbyło się ślubowanie uczniów klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Uczniowie uroczyście ślubowali przestrzegać norm moralnych i zasad postępowania, mających istotne znaczenie dla zgodnego współżycia w społeczności szkolnej.

Po ślubowaniu pani Dyrektor wręczyła certyfikaty pierwszakom, którzy od tej pory stali się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół Zawodowych w Żarnowie.

galeria tutaj

Dzień chłopaka

Dzień Chłopaka w ZSZ w Żarnowie odbył się 26.09.2013r. Dziewczęta zorganizowały plebiscyt w wyniku którego wyłoniono najsympatyczniejszego chłopca w szkole, którym został Mateusz Łopyta z kl. IV TOT za co uzyskał tytuł – SUPER PLAYBOY. Kolejne zaszczytne tytuły przypadły Piotrowi Ogłozińskiemu (kl. II TOT) – DISCO PLAYBOY i Krzysztofowi Dubielowi (kl. II ZSZ) – BAYER PLAYBOY.

W dalszej części akademii dziewczęta przygotowały konkurencje, w których reprezentanci poszczególnych klas walczyli o tytuł „SUPER CHŁOPCA 2013.” Chłopcy zmagali się z różnymi męskimi dziedzinami życia m.in.: szyciem, gotowaniem, aerobikiem. Zabawa była super.

Zwycięzcą został Mateusz Łopyta, który został odznaczony szarfą „SUPER CHŁOPCA 2013.”

Gratulujemy nagrodzonym, a wszystkim chłopakom życzymy zdrówka i pomyślności. Monika Brzozowicz

galeria tutaj

Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki

text

Powiatowe Manewry Ochotniczych Straży Pożarnych

Dnia 24 września 2013 r. na terenie obiektu Domu Pomocy Społecznej w Niemojowicach przeprowadzone zostały ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze, które miały na celu:

- doskonalenie współdziałania sił i środków PSP, OSP, Policji, Pogotowia Ratunkowego, Starostwa Powiatowego w Opocznie i Urzędu Gminy w Żarnowie,

- doskonalenie umiejętności współpracy Kierującego Działaniami Ratowniczymi z pracownikami Domu Pomocy Społecznej,

- sprawdzanie poprawności działania łączności radiowej, -ewakuacje z budynku i udzielanie pierwszej pomocy medycznej poszkodowanym.

 

W ćwiczeniach brały udział:

- KP PSP w Opocznie

- JRG PSP Opoczno

- OSP Żarnów, Topolce, Paradyż, Węglany, Białaczów, Chełsty i Wygnanów

- Siły i środki podmiotów współdziałających z KSRG na poziomie powiatu: (Pogotowie Ratunkowe „FALCK” w składzie Michał Winter, Witold Róg, Paulina Mirecka, Policja, Pogotowie Energetyczne) Czynny udział w ćwiczeniach wzięli również uczniowie kl. I, III Zasadniczej Szkoły Zawodowej i uczniowie kl. II, IV Technikum w Żarnowie, którzy posłużyli służbom medycznym za osoby poszkodowane m.in.: Mateusz Łopyta, Mateusz Słodkowski, Dariusz Głodowski, Patryk Brzeski, Rafał Momot, Grzegorz Rumiński i Krzysztof Ślusarczyk. Ćwiczenia zakończyły się podsumowaniem Starosty Marka Ksyty, który wysoko ocenił przygotowania i przebieg przeprowadzonych ćwiczeń, przez wszystkie służby ratownicze. Organizatorem i kierownikiem wycieczki był Pan Janusz Aleksandrowicz.

foto relacja na naszym facebooku tutaj

Arboretum SGGW w Rogowie

WYCIECZKI EKOLOGICZNE FINANSOWANE PRZEZ WFOŚ i GW ORAZ STAROSTWO POWIATOWE W OPOCZNIE

Pierwsza wycieczka już za nami :-)

Foto relacja już na facebooku tutaj

 

Słuchacze - Szkoły dla dorosłych

Rozkład zjazdów:

Zaoczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

1. 14,15 września 2013

2. 28,29 września 2013

3. 12,13 październik 2013

4. 26,27 październik 2013

5. 9,10 listopad 2013

6. 23,24 listopad 2013

7. 7,8 grudzień 2013

8. 21,22 grudzień 2013

9. 11,12 styczeń 2014

Szkoła Policealna dla Dorosłych

1. 7,8 wrzesień 2013

2. 21,22 wrzesień 2013

3. 5,6 październik 2013

4. 19,20 październik 2013

5. 2,3 listopad 2013

6. 16,17 listopad 2013

7. 30,1 listopad/grudzień 2013

8. 14,15 grudzień 2013

9. 4,5 styczeń 2014

WYCIECZKI EKOLOGICZNE

WYCIECZKI EKOLOGICZNE FINANSOWANE PRZEZ WFOŚ i GW ORAZ STAROSTWO POWIATOWE W OPOCZNIE

W ramach projektów ekologicznych

13 września 2013 r.

Wycieczka ekologiczna po woj. Łódzkim: (Arboretum w Rogowie, Park Romantyczny w Arkadii, Spała, Inowłódz)

19 września 2013 r.

Wycieczka ekologiczna do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego: ( Wyżyna Wieluńska)

23 września 2013 r.

Wycieczka ekologiczna do Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki, zbiornik Jeziorsko, warsztaty terenowe, za dodatkową opłatą wstęp na baseny termalne w Uniejowie (ok. 25 zł od osoby za 2 godziny – dla chętnych)

Wycieczki ekologiczne traktowane są jako lekcje w terenie z geografii, geografii turystycznej Polski, dlatego uczniowie zobligowani są do wzięcia w nich czynnego udziału.

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego dla klas II i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Policealnej Szkoły dla Dorosłych odbyło się 14 czerwca 2013 roku.

Uroczystość zgromadziła grono pedagogiczne i pracowników szkoły, władze gminy i powiatu oraz młodzież i absolwentów szkoły. Spośród zaproszonych gości swą obecnością zaszczycili nas pani Małgorzata Grzesińska – Dyrektor Wydziału Oświaty w Opocznie, pan Krzysztof Nawrocki – Wójt Gminy Żarnów, pan Bogdan Kubiszewski – Sekretarz Gminy Żarnów oraz Radny Powiatu Opoczyńskiego, Pani Maria Grzybowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarnowie, ksiądz Jan Dereń – Proboszcz parafii Żarnów.

Młodzież, pod kierunkiem pań Agnieszki Borończyk, Ireny Piekutowskiej i Magdaleny Polak, przygotowała montaż słowno – muzyczny, którym podkreśliła dostojność chwili i pożegnała absolwentów.

Absolwenci szkół zawodowych otrzymali nagrody ”za zasługi dla szkoły”, te – znane szerokiej publiczności i te – znane nielicznym. W kategorii naukowej NAGRODĘ NOBLA za sukcesy na niwie wszelakiej wiedzy humanistycznej i ścisłej otrzymał Krzysztof Ciach. ZŁOTY CENTYMETR za najniższego wśród najwyższych oraz za windowanie swoich szarych komórek powyżej 1,80 otrzymali Damian Skorodzień i Grzegorz Leśniak. Nagrodę KOTA SAMOTNIKA za chodzenie własnymi ścieżkami i skuteczne omijanie szkoły szerokim łukiem otrzymał Kamil Świąder. Nagrodę ZŁOTEGO GRZEBIENIA otrzymały Paulina Ciach, Paulina Miernicka, Aneta Majewska, Sylwia Wnuk i Dorota Wilk za burze loków, fale na głowie i trwałe ondulacje. ZŁOTĄ FELGĘ za zmianę opon, wulkanizację i naprawę niemożliwego otrzymali Krystian Matusiak, Krzysztof Kowalski i Krzysztof Wieczorek. ZŁOTĄ ŁYŻKĘ za zmagania z przypalonymi potrawami otrzymały Katarzyna Błachowicz , Anna Smyczyńska i Joanna Kałużyńska.

Szczególnie wiele emocji wzbudziło pożegnanie pana Zbigniewa Romańczuka, który kończąc wieloletnią pracę w naszej szkole, przechodzi na zasłużoną emeryturę. W imieniu nauczycieli dyrektor szkoły, Bożena Kołtunowska, dokonała uroczystego pożegnania, podkreślając zasługi włożone przez pana Romańczuka dla istnienia i rozwoju szkoły oraz wręczyła mu kwiaty.

Młodzież przypomniała w sposób humorystyczny pracę pana Zbigniewa Romańczuka, powszechnie nazywanego „Panem Romanem” oraz dedykowała Mu piosenkę

foto relacja tutaj

Lekcje otwarte

Uczniowie klasy III o profilu Mechanik Pojazdów Samochodowych uczestniczyli w lekcjach otwartych które prowadził Pan Janusz Aleksandrowicz.

foto relacja tutaj

Ostatnio dodane zdjęcia

Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie
ul. 17-go Stycznia 15, 26-330 Żarnów, tel/fax: 44 736 14 66, tel: 44 757 80 83, e-mail: zszzarnow@poczta.onet.pl
Copyright by www.zszzarnow.republika.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.